eCRF

badania kliniczne

Grafika eCRF – Clinical Data Management System

eCRF – Clinical Data Management System

eCRF to elektroniczny formularz raportujący służący do zbierania danych z badaniach klinicznych i obserwacyjnych produktów farmaceutycznych i medycznych. System eCRF.biz został opracowany przez BioStat, dostawcę oprogramowania do badań klinicznych.

Nasz system eCRF ma prosty w obsłudze interfejs, zawierający obszerny zestaw funkcji. Szybki czas konfiguracji i elastyczne ceny sprawiają, że badania kliniczne są praktyczne i opłacalne niezależnie od ich wielkości.

Prosty i ekonomiczny system zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS)

eCRF.biz to potężny system zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS), który charakteryzuje się wyjątkowo szybkim czasem konfiguracji badania i jest ekonomiczny tak w instalacji, jak i działaniu.  Umożliwia zarządzanie procesem badań bez konieczności zlecania ich firmom zewnętrznym. Rozwiązanie to  umożliwia pełną kontrolę nad procesem gromadzenia, przetwarzania, monitorowania i raportowania danych gromadzonych drogą elektroniczną.

Główne zalety korzystania z eCRF to:

  • Dostępność danych – można je wyświetlić na dowolnym urządzeniu, gdziekolwiek i kiedykolwiek będą potrzebne;
  • Szybkie przesyłanie danych z urządzeń zewnętrznych;
  • Prawidłowo zdefiniowane kontrole wiarygodności, zapewniające adekwatność danych;
  • Możliwość udostępniania danych, w przypadku gdy odpowiedni personel potrzebuje dostępu do informacji;
  • Raportowanie – raporty końcowe są dostępne w trakcie badania i po jego zakończeniu;
  • Bezpieczeństwo – eCRF.biz jest całkowicie zgodny z przepisami RODO, co chroni dane przed wyciekiem. W dodatku, codziennie tworzone są kopie zapasowe formularzy w lokalizacji zewnętrznej

 

Chociaż tradycyjne CRF nadal zajmują pewne miejsce w środowisku badań klinicznych, to uważamy, że stopniowo zacznie się to zmieniać wraz z rozwojem technologii. Długi system raportowania na papierze z pewnością może konkurować procesem sprowadzonym do kilku dotknięć tabletu jedynie przez pewien czas.

Elastyczność i szybki czas konfiguracji systemu eCRF.biz sprawia, że ​​jest on szczególnie odpowiedni do przeprowadzenia badań próbnych urządzeń medycznych. Ta branża rozwija się bardzo szybko, dlatego  jej przypadku ważny jest krótki okres prototypowania i sprawne gromadzenie danych.

eCRF.biz może być używany na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu zdalni użytkownicy mogą korzystać z technologii mobilnej, zbierać informacje i raportować do bazy danych w czasie rzeczywistym. Klienci mogą następnie zarządzać tymi danymi, analizować je i w razie potrzeby zatwierdzać przed wyeksportowaniem ich do systemów firm wewnętrznych.

Podsumowując, eCRF jest systemem zarządzania danymi, który zastępuje potrzebę prowadzenia tradycyjnego CRF. System ten zaprojektowano w celu zaoszczędzenia czasu i zwiększenia przejrzystości danych dla wszystkich stron zaangażowanych w proces badań klinicznych.

 

Więcej informacji: eCRF Clinica Data Management System

Zobacz także
Badania obserwacyjne badania kliniczne ecrf Clinical Data Management System elektroniczny CRF
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy wykorzystanie eCRF w badaniach klinicznych może wpłynąć na czas trwania badania?

Wykorzystanie eCRF w badaniach klinicznych może wpłynąć pozytywnie na czas trwania badania, ponieważ usprawnia zbieranie, przechowywanie i analizowanie danych.

Czy eCRF jest wygodniejszy niż tradycyjny papierowy CRF?

eCRF może być wygodniejszy ze względu na dostępność z dowolnego miejsca z dostępem do internetu, a także z powodu możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb, czy też szybkiego generowania raportów.

Czy aby korzystać z eCRF trzeba mieć specjalne oprogramowanie?

Nie, do korzystania z systemu eCRF wymagane jest jedynie posiadanie przeglądarki internetowej na swoim urządzeniu.

12 miesięcy gwarancji
pomoc w recenzji
dr Marian Płaszczyca
Telefon (+48) 666069834
Email statystyka@biostat.com.pl