Jak najprościej przeprowadzić ankietę online?

badania

Grafika Jak najprościej przeprowadzić ankietę online?

Ankiety online można przeprowadzać zarówno samodzielnie, jak i korzystając z dostępnych narzędzi oraz usług przedsiębiorstw zajmujących się badaniami. Skorzystanie z narzędzia SurvGo™ ułatwia realizację ankiet online. Jakie są zalety skorzystania z tego narzędzia, o czym warto pamiętać, decydując się na realizację ankiety online?

Ankiety online - dlaczego warto je przeprowadzać?

Ankiety online są obecnie najpopularniejszą metodą badawczą. Przeprowadzenie ich nie jest kosztowne, a dostarcza wielu cennych informacji. Decydując się na realizację ankiety online, warto pamiętać o kilku kwestiach, takich jak:

  • cel ankiety internetowej - każda ankieta powinna posiadać jeden, dokładnie określony cel, aby pytania zawarte w ankiecie odnosiły się do niego;
  • grupa docelowa przeprowadzanego badania - każda ankieta może być kierowana do różnych grup osób, zróżnicowanych pod względem demograficznym i nie tylko;
  • pytania ankietowe - jakie formy warto zastosować.

Przeprowadzenie ankiety online nie jest skomplikowanym zadaniem, lecz jej poprawne przygotowanie wymaga wiele czasu.

 

SurvGo™ - prosta realizacja ankiet online

Program SurvGo™ umożliwia realizację ankiet online w prosty, a także szybki sposób. Osoby korzystające z niego mają dostęp do wielu funkcji oraz przykładów ankiet. Między innymi mogą skorzystać z wielu form pytań ankietowych, takich jak:

  • pytania otwarte;
  • pytania zamknięte jednokrotnego wyboru;
  •  pytania zamknięte wielokrotnego wyboru;
  • pytania NPS;
  • pytania macierzowe;
  • pytania wykorzystujące skalę;
  • pytanie z plikiem multimedialnym.

Kolejną zaletą narzędzia SurvGo™ oprócz wielu typów ankiet online są pytania warunkowe. Polegają one na wyświetlaniu się poszczególnych pytań, w zależności od wcześniej udzielonych odpowiedzi. Osoby przygotowujące ankiety online mogą także zarządzać tym, jak pytania są wyświetlane - wszystkie w tym samym czasie, pojedynczo, czy też są pogrupowane w obrębie danego tematu. Przygotowaną ankietę można udostępnić respondentom poprzez wygenerowany link. Można wysłać go również potencjalnym respondentom poprzez media społecznościowe, czy też wiadomość email. Umożliwia to dotarcie do zróżnicowanych grup docelowych. Dzięki temu łatwiej jest zebrać potrzebną liczbę odpowiedzi zwrotnych.

 

Łatwa analiza danych w narzędziu SurvGo™

Korzystając z narzędzia do przeprowadzania ankiet online SurvGo™, można zaoszczędzić sporo czasu podczas analizy danych. Osoba przeprowadzająca ankietę internetową ma możliwość pobrania automatycznie generowanych wykresów tworzonych na podstawie zebranych danych. Warto pamiętać, iż narzędzie do przeprowadzania ankiet jest tańszą alternatywą dla badania, co jest dodatkowym atutem dla wielu osób.

Ankiety online są skuteczną metodą zbierania danych. Dostęp do takich narzędzi, jak SurvGo™ usprawnia proces zarówno przygotowania ankiety online, jak i jej realizacji oraz opracowywania wyników. Warto skorzystać z tego rozwiązania, jeśli chcemy zrealizować profesjonalną ankietę online. W ten sposób zaoszczędzimy czas, a także zbierzemy niezbędne informacje zwrotne. Umożliwi to podjęcie odpowiednich decyzji w określonym czasie.

Zobacz także
ankiety online ankiety badania ankietowe survgo
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie są korzyści z korzystania z programu SurvGo?

Program SurvGo oferuje możliwość łatwego i szybkiego projektowana ankiet dostosowanych do różnych urządzeń – w tym komputerów, tabletów i smartfonów. Pozwala łatwo analizować postęp ankiety, jej wyniki i bezpiecznie przechowywać dane respondentów.

Jak zabezpieczyć dane respondentów w ankiecie online?

Należy wykorzystać bezpieczne połączenie między serwerem, a przeglądarką użytkownika, wykorzystać silne hasła dla każdego konta użytkownika. W kontakcie z respondentami należy ich zapewnić, że dane są przechowywane bezpiecznie i zgodnie z regulacjami.

Czy da się przeprowadzić uniwersalną ankietę online dla wszystkich klientów?

Można to zrobić, ale z pewnymi koniecznymi dostosowaniami. Najważniejsze, by ankieta była łatwa do zrozumienia przez wszystkie grupy klientów – niezależnie od wieku, wykształcenia czy innych czynników. Warto również zadbać o dostępność ankiety w różnych językach, jeśli jest kierowana do rynków międzynarodowych.

12 miesięcy gwarancji
pomoc w recenzji
dr Marian Płaszczyca
Telefon (+48) 666069834
Email statystyka@biostat.com.pl