Co cechuje najlepsze organizacje CRO?

badania kliniczne

Grafika Co cechuje najlepsze organizacje CRO?Wybór organizacji CRO, z której pomocą będzie wykonywane badanie kliniczne, obserwacyjne lub naukowe to nie lada wyzwanie. Co cechuje najlepsze podmioty w tej branży i na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy?

 

Bazowanie na autorskich rozwiązaniach

 

Jednostka CRO musi być samodzielna i innowacyjna, o czym doskonale świadczą rozwiązania, których jest autorem. W przypadku Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat®, które również świadczy usługi CRO, takim rozwiązaniem jest system eCRF.bizTM służący do elektronicznego gromadzenia danych badań, a co za tym idzie również do sprawniejszego nimi zarządzania.

 

Dostęp do niego mają koncerny farmaceutyczne, jednostki naukowo-badawcze oraz przedsiębiorstwa kosmetyczne, które zdecydowały się na współpracę z Biostat® przy organizacji badania klinicznego, obserwacyjnego lub naukowego. Jest to bardzo intuicyjnie działające narzędzie, które umożliwia pełną kontrolę nad danymi, dostępność do nich o dowolnej porze oraz nanoszenie zmian, jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek zdarzenia niepożądane.

 

Szerokie portfolio usług

 

Organizacja CRO powinna być również elastyczna i dopasowywać się do potrzeb swoich klientów. Jest to możliwe dzięki szerokiemu spektrum usług, które są niezbędne na etapie przygotowania i realizacji badań.

 

W jakich aspektach pomagają swoim klientom najlepsze organizacje CRO? Wsparcie obejmuje m.in.:

 

  • kompleksowe zarządzanie projektem, w tym szkolenie badaczy z zakresu korzystania z systemów do cyfrowego gromadzenia danych takich jak np. eCRF.bizTM,
  • dbanie o merytoryczną stronę badań, w tym o ich projektowanie we współpracy z Key Opinion Liderami,
  • obsługę statystyczną,
  • przejęcie kwestii formalno-prawnych badania, w tym zgłaszanie do Komisji Bioetycznych i innych jednostek,
  • integrację z laboratoriami,
  • nadzór nad przebiegiem badania,
  • pomoc na etapie zamykania badania, w tym przygotowywanie raportu oraz publikacji naukowych.

 

Doświadczenie oraz referencje

 

Potwierdzeniem, że jednostka CRO rzeczywiście rzetelnie realizuje powierzone jej zadania jest szerokie portfolio podmiotów, które zdecydowały się na podjęcie z nią współpracy. Najlepsze organizacje CRO mają więc na koncie współpracę z największymi koncernami i przedsiębiorstwami, które najczęściej mają najwyższe standardy działania, a tym samym również oczekiwania. Jeśli dana jednostka była w stanie im sprostać i ma pozytywne referencje, wówczas najlepiej świadczy to o jej profesjonalizmie.

 

Wybór organizacji CRO z pomocą której będzie przeprowadzone badanie, to naprawdę duże wyzwanie. To bowiem od jakości jej usług będzie zależała jakość samego badania. Warto więc poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej firmy, która zagwarantuje szeroką gamę usług, kompleksową opiekę nad projektem, a także najlepsze oraz sprawdzone w branży rozwiązania. Takim partnerem z pewnością będzie Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat®, które na rynku jest od 2005 i zrealizowało z sukcesem ponad tysiąc badań.

Zobacz także
Badania obserwacyjne badania kliniczne organizacja badań klinicznych organizacja niekomercyjnych badań klinicznych
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Co oznacza skrót CRO?

Skrót CRO oznacza "Contract Research Organization", czyli organizację badawczą działającą na zlecenie innych podmiotów w celu przeprowadzenia badań klinicznych lub innych badań naukowych.

Jak istotne jest znalezienie CRO, które ma siedzibę blisko mojej organizacji?

Znalezienie CRO, która ma siedzibę blisko organizacji nie jest konieczne. W dobie Internetu kontakt z CRO będzie bezproblemowy nawet jeśli siedziba firmy będzie oddalona o wiele kilometrów. Organizacje CRO zawsze posługują się też własnymi programami i aplikacjami, które ułatwiają im prace i kontakt z klientem. 

Czy jest możliwe korzystanie z usług wielu CRO w tym samym czasie?

Tak, możliwe jest korzystanie z usług wielu CRO w tym samym czasie. Jednakże, należy pamiętać, że każda CRO będzie działać niezależnie i będzie miała swoje własne procedury i wymagania, co może skomplikować proces koordynacji badań. Korzystanie z wielu CRO w tym samym czasie nie jest polecaną procedurą i może skomplikować i przebieg badań.

12 miesięcy gwarancji
pomoc w recenzji
dr Marian Płaszczyca
Telefon (+48) 666069834
Email statystyka@biostat.com.pl