eCRF- raporty

badania kliniczne

Grafika eCRF- raporty

Integracja systemu do prowadzenia badań klinicznych z programem statystycznym R pozwala na tworzenie raportów statystycznych. eCRF-raporty tworzone w systemie w sposób automatyczny mogą być wielowymiarowe i mieć dowolny stopień skomplikowania.
 

Możliwości modułu 

Moduł do tworzenia raportów i statystyk daje sposobność do prezentacji danych dotyczących stopnia zaawansowania badania. Ponadto możliwe jest przedstawienie parametrów bezpieczeństwa jak np. zdarzenia niepożądane. eCRF-raporty pozwala zaangażowanym w pracę nad projektem badań badaczom tworzyć zbiory porównań, analiz i modeli statystycznych – zależnie od potrzeb zlecającego badania.
 

Kreowanie tak zawansowanych statystycznie analiz, jak:

  • Modele wieloczynnikowe,
  • Regresja logistyczna,
  • Regresja liniowa,
  • Analiza Bayesowska.
     

eCRF umożliwia także porównywanie otrzymywanych wyników pomiędzy ośrodkami biorącymi udział w badaniach klinicznych.

Raporty otrzymywane z badań można wygenerować do przejrzystego formatu PDF lub klarownej strony internetowej. Posiadając różnorodne tabele, wykresy opisy (możliwe do aktualizacji w trakcie przebiegu badań), raporty wpływają na klarowność procesu badawczego. Moduł, w którym można porównywać wyniki pomiędzy ośrodkami badawczymi sprawia, że lekarze biorący udział w badaniach mają możliwość do anonimowego dostępu i porównywania działań wykorzystywanych w trakcie terapii przez lekarzy z innych ośrodków, biorących udział w badaniach.

Szablon analiz przejściowych, aktualny w konkretnej chwili pozwala na ograniczenie zaangażowania statystyków. Wyjątkowo ta funkcja systemu znajdzie zastosowanie podczas wczesnego wykrywania zdarzeń niepożądanych i odchyleń od normy zawartej w protokole. Nagły wzrost przypadków incydentów niepożądanych mających związek z kontrolowanym lekiem będzie również zarejestrowany w szablonie analiz przejściowych.

Dzięki funkcjonalności języka R można powierzyć zadania związane z generowaniem raportu zespołowi statystyków. Dodatkowe zaangażowanie programistów nie będzie w tym wypadku konieczne. Korzystając z modułu eCRF-raporty można maksymalnie zwiększyć czytelność i dostęp do informacji gromadzonych w elektronicznym systemie do zarządzania danymi z badań klinicznych.
 

Funkcjonalność autorskiego systemu eCRF.biz.™

Funkcjonalność systemu eCRF stworzonego przez ekspertów agencji badawczej BioStat® pozwala na:

  • Tworzenie tekstowych uwag w elektronicznym kwestionariuszu dotyczącym badań (formuła komentarzy),
  • Zautomatyzowane raporty odchyleń od planowanego przebiegu badania,
  • Zawieranie umów w wersji online,
  • Wsparcie słownika MedDRA,
  • Dostęp do ścieżek audytu,
  • Generowanie uprawnień dla określonych użytkowników oraz obieg informacji w obrębie osób korzystających z systemu,
  •  Wyspecjalizowaną randomizację danych i grup badawczych,
  • Automatyczne wysyłanie powiadomień dla zespołu badaczy.
Zobacz także
Badania obserwacyjne badania kliniczne ecrf analiza danych klinicznych organizacja badań klinicznych realizacja badań klinicznych
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czym jest język R?

Język R to język programowania i środowisko obliczeniowe, które jest powszechnie wykorzystywane w analizie danych i  w badaniach statystycznych.

Jak można uzyskać dostęp do eCRF?

Dostęp do eCRF (electronic Case Report Form) uzyskuje się za pośrednictwem platformy internetowej, która jest udostępniana przez organizatora badania. Dostęp jest zazwyczaj zabezpieczony hasłem i loginem. Nie ma możliwości dostać się do niego nie będąc częścią badania. W związku, z tym że tylko wyspecjalizowana kadra badaczy ma dostęp do danych, są one bezpieczniejsze.

Czy system eCRF może połączyć kilka różnych ośrodków badawczych?

Tak, system eCRF może połączyć dane z wielu różnych ośrodków badawczych i umożliwiać dostęp do nich z jednego miejsca. To pozwala na zintegrowanie danych z różnych źródeł i ułatwia analizę wyników badania. Przykładowo CRO BioStat posiada eCRF łączący dziesiątki ośrodków badawczych w tym samym czasie.

12 miesięcy gwarancji
pomoc w recenzji
dr Marian Płaszczyca
Telefon (+48) 666069834
Email statystyka@biostat.com.pl